Ми в Facebook
Новини
12.03.20

Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні з метою покращення якості правоохоронних послуг та визначення проблем безпеки на території Вашого мешкання.

http://survey.univd.edu.ua/index.php/448549

02.40 Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві

Природно-заповідний фонд Гутянського лісгоспу

Для збереження унікальних пам”ятників природи на території лісгоспу створено та охороняється 11 обєктів природно-заповідного фонду, загальною площею 1221,3 га.

Це 3 вікові дуби звичайні, яким більше 300 років в Гутянському і Краснокутському лісництвах, а також насадження дуба звичайного, яким більше 200 років в Володимирівському і Краснокутському лісництвах на площі 13,3 га

В 1984 році створено 3 ботанічних заказники “Гутянський“, “Шарівський” та “Мурафський” загальною площею 503 га. В цих заказниках зберігаються лікарські трави, такі як : сон-трава, чистотіл, материнка, деревій, звіробій, конвалія, безсмертник, підбіл звичайний і інші рослини.

В 2003 році створений заповідний об”єкт - гідрологічна пам”ятка природи “Любівська”, на площі 5,8 га, де охороняється мінеральне джерело води типу “Миргородська”.

В цьому ж році створено та взятий під охорону лісовий заказник “Володимирівська дача” на площі 699 га.

Заказник оголошений з метою збереження унікального долинного ландшафту річок Мерчик і Мерла, комплексу соснових лісів і де-сфагнових боліт та рідкісних бореальних рослин на південно-східній межі ареалу.

Завдання заказника є: збереження в природному стані рідкісних рослинних угрупувань занесених до Зеленої книги України, рідкісних бореальних видів рослин, занесених до Червоного списку області, лікарських видів рослин та видів тварин занесених до Червоної книги України.

В Шарівському і Володимирівському лісництвах для майбутніх поколінь зберігаються генетичні резервати : дуба звичайного на площі 19 га і сосни звичайної на площі 21 га.

В 2009 році Указом Президента України створено національний природний парк за рахунок частин Володимирівського та Краснокутського лісництв - “СЛОБОЖАНСЬКИЙ”.

Связаться с намиОтзывы

Контакти
Телефон:
Тел/Факс
Адрес:
62131, Харківська обл., Богодухівський р-н, смт Гути, вул.Первухінська, 49
Зворотний зв'язок