Ми в Facebook
Новини
12.03.20

Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні з метою покращення якості правоохоронних послуг та визначення проблем безпеки на території Вашого мешкання.

http://survey.univd.edu.ua/index.php/448549

Як вибрати «легальну» красуню

Як вибрати «легальну» красуню
Назад
Як вибрати «легальну» красуню

Новий рік – це найсвітліше, радісне й казкове свято. Кожна людина чекає його настання з великим нетерпінням. У Новий рік усі ми сподіваємося на справжнє диво. Дехто загадує заповітні бажання під гучний бій курантів, інші – будують великі плани на наступний рік. А веселі та захоплюючі святкування тільки додають цій світлій даті радості й настрою.

Про Новий рік можна говорити багато, адже історія цього свята починається ще з найдавніших часів. Але найголовнішим атрибутом зимових свят здавна була і залишається новорічна ялинка. Штучна або справжня, маленька чи велика – значення не має. Адже лісова красуня – це те, що служить символом добра, краси і процвітання. До вибору основного символу Нового року українці підходять з особливою відповідальністю. Незважаючи на те, що велика кількість населення перейшла на штучні ялинки та сосни, залишається багато прихильників «живих» новорічних дерев. Та у них часто виникає питання: - «Чи завдається шкода лісу під час заготівлі зелених красунь для новорічних свят?»

Ми хочемо розвіяти всілякі сумніви та розповісти звідки беруться дерева для легальних новорічних ярмарків.

Все починається із збору насіння, яке, після відповідної підготовки, висівають у короба та у відкритий грунт лісових розсадників. Після сходів, для отримання якісних сіянців, протягом 1-2 років за ними проводиться догляд: полив, підживлення та ручне прополювання. Вирощений садивний матеріал висаджують на спеціальних плантаціях новорічних ялинок, де маленькі деревця також потребують особливого догляду у вигляді обкошування та формування крони для більш привабливого вигляду. При досягненні відповідного розміру, охороною зелених красунь від браконьєрів займається лісова охорона, здійснюючи патрулювання та рейди, спільно з представниками правоохоронних органів.

Для того, щоб ялинка потрапила на новорічне свято, потрібно щонайменше 10 років та немалі кошти.

Станом на сьогодні, у Гутянському лісгоспі плантації новорічних ялинок займають площу більше 40 га. В цьому році, для задоволення потреб населення, планується заготовити достатню кількість шпилькових дерев різних розмірів.

Також, у лісгоспі частково виготовляються новорічні ялинки із хворостів, отриманих від проведення рубок догляду за молодняками.

Якщо ви традиційно віддаєте перевагу справжній, живій, ялинці, її радимо придбати в організованих місцях продажу лісових красунь, які активно розгортають свою роботу напередодні новорічних свят. Проте зазначимо, придбати ялинку у лісогосподарських підприємствах буде дешевше, аніж на ринку у посередників.

ДП «Гутянський лісгосп» повідомляє, що купити легальні, зареєстровані ялинки можна вже сьогодні. Ціни на новорічні ялинки від 36 грн 00 копійок до 78грн 00копійок за штуку і залежать вони від розміру дерева. На ялинці обов’язково має бути спеціальна етикетка з номером і кодом – це гарантія легальності її походження. Код також «розповість» про місце і дату зрубу дерева. Якщо коду немає, то ялинка зрубана не законно.

Аби захистити хвойні насадження від браконьєрів, у ДП «Гутянський лісгосп» створені рейдові бригади державної лісової охорони, які будуть взаємодіяти з поліцією. Штраф за незаконно зрубану ялину згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладення штрафу на громадян буде від 85 до 170 грн, а на посадових осіб від 119 до 204 грн. а також правопорушник повинен відшкодувати збитки які завдав самовільним порубом.

Розмір стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами розраховуються відповідно до такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків.

Крім того, що за порушення порядку придбання чи збуту новорічних ялинок без документів що підтверджують законність їх придбання також передбачена відповідальність, та тягне за собою накладення штрафу та конфіскації новорічних ялинок.”

Тож, аби не зіпсувати святковий настрій собі та оточуючим, будьте пильними та законослухняними!

Щоб дізнатись більше про законність придбання новорічних ялинок, або придбати собі "легальну" красуню телефонуйте: +38(050)300-40-42

IMG-f4c1c3aa8aa0d912792d0c15bfde512c-VIMG-3729d7baa3dee2d7a53dff7730759633-VIMG-1298fe2e14c2cf2e0457eeac2dcaa798-VIMG-79b88c49e453e546ad46d078f0838480-VIMG-08cf1b33274a29f9f715a862c84d3af1-VIMG-3ac155d90d91ad31b96cd4f235b8357f-V

Контакти
Телефон:
Тел/Факс
Адрес:
62131, Харківська обл., Богодухівський р-н, смт Гути, вул.Первухінська, 49
Зворотний зв'язок