Ми в Facebook
Новини
12.03.20

Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні з метою покращення якості правоохоронних послуг та визначення проблем безпеки на території Вашого мешкання.

http://survey.univd.edu.ua/index.php/448549

Робота спеціалістів лісового господарства

Робота спеціалістів лісового господарства
Назад
Робота спеціалістів лісового господарства

     Штучні насадження створюють тоді, коли на лісових площах після рубки не здійснюється відновлення лісу природним шляхом. Для створення майбутнього насадження необхідно мати високоякісне насіння з хорошими спадкоємними даними. З цією метою створюють лісонасінні ділянки – розсадники.

   Лісові розсадники можуть бути тимчасовими і постійними. Залежно від призначення, вирощування деревних порід, у розсаднику створюються відділи. Насамперед – відділ розмноження з такими відділеннями: посівним – для вирощування сіянців із насіння; шкільним – для вирощування саджанців дерев і кущів із сіянців і живців; маточних насаджень – для забезпечення розсадника насінням і живцями.

   Першочерговою роботою в розсаднику є підготовка грунту й насіння до висівання. Щоб прискорити появу сходів, проводять стратифікацію насіння. Стратифіковане насіння висівають у добре підготовлений грунт.

   Коли з'являються сходи, працівники розсадників розпушують грунт, знищують бур'яни, підживлюють і поливають сіянці, захищають їх від хвороб і шкідників.

   Різноманітні види робіт у лісовому господарстві виконуються щодня. У квітні в лісостеповій і степовій зонах висівають насіння, висаджують рослини, закладають лісові смуги та ін. Велику роботу проводять у цей час на розсадниках і викопують садивний матеріал, сортують, упаковують та відправляють його на лісокультурні ділянки з підсиханням. Після прогрівання грунту насіння висівають у розсадниках.

   У травні в лісостеповій зоні і зоні широколистих лісів закінчують висівання насіння та садіння лісу закладу розсадників. На розсадниках утримують грунт у чистому й розпушеному стані, стежать за сходами. З настанням спекотних днів їх притіняють щитами.

   Основними роботами в червні є догляд за лісовими культурами і насадженнями, у розсадниках продовжують догляд за посівами.

   У вересні організовують збирання плодів і насіння багатьох лісових порід. Насіння готують до весняного висівання. Проводять інвентаризацію – облік вирощеного в розсадниках садивного матеріалу та закладених навесні лісових культур. Визначають їхній стан та якість. Важливим показником роботи розсадника є вихід стандартного садивного матеріалу з одиниці площі, а на ділянках лісових культур – приживлюваність висаджених сіянців. На незайнятих лісом площах готують грунт під лісові культури наступного року. Завершають рубки догляду в листяних і мішаних молодняках.

   У ДП «Гутянське лісове господарство» під час усіх цих процесів задіяна чимала кількість працівників, та найбільша відповідальність лягає на плечі начальника відділу лісового господарства Лещенка Костянтина Владиславовича, інженера лісового господарства Яковлєва Олексія Миколайовича, інженера з лісових культур Довженка Олександра Павловича, мис  ливствознавця Лобойка Володимира Леонідовича та інженера з охорони лісу Клочка Олега Олександровича.

   Скільки праці, скільки зусиль докладається людьми, аби з малесенької насінини виріс ліс. Але ця краса й багатство того варті!

Image-1 (1)Image-1 (2)Image-1 (3)Image-1 (4)Image-1 (5)Image-1 (6)Image-1 (7)

Контакти
Телефон:
Тел/Факс
Адрес:
62131, Харківська обл., Богодухівський р-н, смт Гути, вул.Первухінська, 49
Зворотний зв'язок