Ми в Facebook
Новини
13.12.19
Пріоритетом для будь-якої держави має бути  дотримання прав і свобод людини. У 1991 році Україна, ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права.

Підсумки 2018 року

Підсумки 2018 року
Назад
Підсумки 2018 року

   Природа щедро обдарувала регіон, де розташоване наше підприємство "Гутянське лісове господарство", своїми зеленими скарбами. Споконвіку понад річкою Мерлою тут росли соснові бори та змішані ліси.

   Історія лісового господарства починається з кінця XVIII- початку XIX століття, коли лісорозведенням на Слобожанщині почали займатися Леопольд Кеніг, найзаможніший підприємець дореволюційної Росії та Павло Іванович Харитоненко - український меценат, цукрозаводчик, підприємець та промисловець.

   Державне підприємство “Гутянське лісове господарство” було організовано в системі Головлісохорони в 1936 році, лісгосп розташований на території двох районів Харківської області - Богодухівського і Краснокутського.

   Тепер усе це багатство охороняють та примножують працівники лісгоспу.

   У першу чергу піклуємося вирощуванням лісу, його охороною, доглядом лісових культур, доглядаємо за порядком у лісі. В 2018 році в лісгоспі проведено лісовідновлення на площі 160 га, проведено доповнення на площі 580 га. Вирощено садивного матеріалу: сосни звичайної 458 тис.шт.; дуба звичайного 186 тис.шт. Лісовою охороною зібрано насіння сосни звичайної 20 кг, дуба звичайного 12800 кг, дуба червоного 2200 кг.

   Щодо результатів нашої діяльності за рік, то товарної продукції вироблено за 2018 рік на 50 млн.грн. Продуктивність праці у промисловому виробництві становить 833 тис.грн.

   Всього за звітний період перероблено 29 тис. м³ деревини.

   Фонд заробітної плати штатних працівників становить 33141 тис.грн.

   Середньомісячна заробітна плата становить 18,0 тис.грн.

   В результаті фінансової діяльності підприємства отримано прибуток у сумі 302 тис.грн. Виручка склала 105 млн.грн. за рік.

   До місцевого та державного бюджетів сплачено 22000 тис.грн., а також сплачено єдиний соціальний внесок у сумі 7300 тис.грн.

   Як ми бачимо у нас в 2018 році позитивна динаміка в роботі підприємства - суттєво підвищилася та своєчасно виплачується заробітна плата працівникам, стабільно сплачуються податки до бюджету Богодухівського та Краснокутського районів.

   Державне підприємство «Гутянське лісове господарство» є одним з головних підприємств району по наповненню місцевого та державного бюджету. Кошти, які перераховані до бюджету, допомагають державі вирішити нагальні проблеми, підтримати та допомогти українській армії та інше...

Лісогосподарська діяльність.

   В поточному році лісгоспом буде заготовлено 76 тис.м³ деревини, або 61,3 % від приросту, тобто проводиться не виснажливе користування лісовими ресурсами в відповідності із матеріалами лісовпорядкування. Суцільні рубки в середньому проводяться на площі 51 га, в т.ч. головне користування 58 га. Догляд за молодняками - щорічно на площі 434 га. із загальною масою 7,5 тис.м3.

Переробне виробництво

   У комплексній системі ведення лісового господарства важливе місце посідає лісозаготівля, переробка деревини і відходів виробництва, впровадження нових технологій, забезпечення безпечних умов праці.

   Лісозаготівлі ведуться з широким запровадженням природо-зберігаючих технологій з урахуванням сучасних вимог природо- і ресурсозбереження.

   Технологічні процеси розробки лісосік базуються на раціональному поєднанні сучасної лісозаготівельної, трелювальної та лісовозної техніки. Так в 2018 році придбали ряд нових автомобілів - 2 КРАЗА, 2 УРАЛА, 3 трактори Беларус-82 та три вживаних трактори, 20 шт. спеціалізованого обладнання для тракторів, 5 кранів маніпуляторів та автобус “Богдан” для перевезення працівників в комфортних умовах. Закуплені комплекси для сушіння пиломатеріалів на 150 м3, виробництва Німеччини. Гутянським лісгоспом була побудована лінія по випуску паливних брикетів з відходів виробництва, а саме щепи, отриманої після порубочних залишків на лісосікі трактором МТЗ-82 в агрегаті щепобійної машини (ОЛНОВА) та відходів лісопилення, на базі агрегату хвойно-вітамінної муки та пресом-екструдором виробництва Черкаського заводу. Паливні брикети мають високий коефіціент тепловіддачі при малій зольності. За 2018 рік вироблено і реалізовано паливних брикетів 240 тонн на суму 532,7 тис.грн.

   За цей рік ми значно поглибили переробку. Переробляємо 38 % від заготовленої деревини.

   Лісгоспом для переробки деревини придбано 8 стрічкопильних верстатів для збільшення випуску пиломатеріалів, випуску товарної продукції та реалізації, створено 203 робочих місць. Для поглибленої переробки деревини придбано деревообробне обладнання - рейсмусовий , фрезерний, фуговальний, сверлільнопазувальний верстати для виготовлення столярних виробів (вікон, дверей, лиштви, дошки-вагонки) та садових меблів, столів, ліжок, альтанок та інше. Цех повністю завантажений замовленнями для внутрішнього ринку.

   Працює в лісгоспі майстер з виготовлення високохудожньої дерев'яної скульптури.

Робота лісової охорони

   Також велика подяка нашій лісовій охороні, оскільки це літо і перший місяць осені видалися пожежонебезпечними. Гутянський лісгосп – ледь не єдиний із лісгоспів на Харківщині, де не виникло значних пожеж. Адже наша лісова охорона спрацьовувала швидко і не допускала поширення вогню на лісові масиви. Це – великий результат, і за нього вам велике спасибі та низький уклін.

   На проведення протипожежних заходів витрачено 20 млн.грн., зокрема на ведення рейдової лісоохоронної роботи - 60,7 тис.грн., протипожежну пропаганду та оформлення наочної агітації по охороні лісу - 62,7 тис.грн, на придбання інвентаря - 22 тис.грн., страхування - 2,1 тис.грн., встановлення шлагбаумів - 12 тис.грн., капітальні інвестиції - 2138,8 тис.грн., заробітну плату - 5,2 млн.грн., ЄСВ - 1,1 млн.грн.

 

Мисливське господарство

   Рішенням Харківської обласної ради XXXVIII сесії VI скликання № 1362-VI від 29.10.2015 року передані в користування ДП “Гутянський лісгосп” мисливські угіддя загальною площею 5,1 тис.га. на території Краснокутського району строком до 2040 року.

   Працівниками лісової охорони було заготовлено для підгодівлі диких тварин 1550 шт. листяних віників, 570 шт. – снопиків зернових, 900 кг. сіна, 21 тонна зерна, викладено 200 кг. солі. Робота по підгодівлі диких тварин ще далека до завершення.

   Протягом холодних зимових місяців працівники мисливської дільниці будуть завжди поруч з беззахисним лісовим братством. Підгодівельні майданчики не будуть пустувати.

   Єгерями також проводяться рейди по охороні мисливських угідь від браконьєрства не лише вдень а й уночі.

   І тому з впевненістю можна сказати, що життя і безпека диких тварин в надійних руках працівників лісової охорони.

   З метою збагачення мисливської фауни господарства у нас функціонують вол'єри які збудовані для напіввільного утримання диких тварин: кабана та оленя благородного. Відновлена робота вол'єру для маточного поголів'я фазанів.

   На території Володимирівського лісництва відновлено фазанарій, в якому вирощуються павліни, фазани, страуси. Немає нічого неможливого, якщо захотіти і поставити мету.

Кадровий потенціал.

   Укомплектованість кадрами становить 98 %. Виробничу діяльність підприємства забезпечують працівники, чисельність яких станом на кінець поточного року складає 350 чоловік.

З них керівників різних рівнів 22 чол., професіоналів - 16 чол., фахівців - 42 чол., робочих - 270 чол. Робота з персоналом – це постійна, повсякденна турбота про формування злагодженого працездатного колективу, щоб кожен працівник трудився в повну міру своїх знань, сил, здібностей, з любов’ю до справи, постійно удосконалюючи свою професійну майстерність.

   Підприємство тісно співпрацює з центрами зайнятості Богодухівського і Краснокутського районів щодо попиту на робочу силу (вакансії) та працевлаштування безробітних осіб на роботу - робітниками лісогосподарських (лісокультурних) робіт, підсобними робітниками, пожежними спостерігачами, трактористами - машиністами лісогосподарського (сільськогосподарського) виробництва, інженерами та інші.

   Держлісгосп — “це кузня кадрів”, кращі працівники — лісничі Володимирівського та Краснокутського лісництв Касяненко Олександр Васильович та В'юнник Віталій Миколайович призначені на посади керівників лісгоспів.

   Ми домагаємося не просто своєчасного заповнення вакансій, щоб підтримувати на належному рівні обсяги виробництва а працюємо таким чином, щоб постійно домагатися збільшення в складі робочої сили підприємства тих людей, хто має гарні знання, стежим, щоб таких працівників ставало все більше в кожному підрозділі.

   Підприємство проводить роботу в засобах масової інформації, регулярно публікує статті по збереженню лісових масивів від пожеж, фактами розкрадання та незаконної рубки в лісі, вітання зі святами та інше. В районних газетах “Маяк”, “Промінь” та ”Вісник Богодухівщини” ведеться рубрика подій, в яких висвітлюється робота підприємства: як експортера пилопродукції, виробника паливних брикетів, проведення лісокультурної компанії, акції “Майбутнє лісу в твоїх руках”, ”Первоцвіт”, роботу зі шкільними лісництвами.

   В цілях розвитку пропаганди лісівничої діяльності в лісгоспі створено три шкільних лісництв – Павлівське, Гутянське, Козіївське, учні яких приймають активну участь в конкурсі професійної майстерності.

   Підприємством надається шефська допомога школам, на базі яких функціонують шкільні лісництва, у вигляді матеріальних цінностей (оргтехніка, комп’ютери та інше.)

   Лісгосп співпрацює з засобами масової інформації, за 2018 рік вийшло на :

- телебаченні — 9 сюжетів,

- ЗМІ — 150 статей,

- Сайт — 27 статей.

   Всього 186 виступів.

   В Гутянському лісгоспі відчувається рука господаря на кожній ланці виробництва. І це дуже важливо: бачити економічну складову у кожному процесі, вміти рахувати і розуміти, як правильно переробити куб деревини так, щоб з нього можна було отримати якнайбільший зиск. Це і використання тирси для виробництва паливних брикетів, переробка технологічної сировини твердолистяних порід на пиломатеріал та заготовки пиляні, і експорт пиломатеріалу обрізного шпилькових порід, тобто максимальна економія ресурсу, що в подальшому, поряд з заощадженням, дає відчутний внесок в економіку регіону. І це все зроблено колективом лісгоспу під керівництвом директора Віктора Сиси.

DSC_00061DSC_0019

Контакти
Телефон:
Тел/Факс
Адрес:
62131, Харківська обл., Богодухівський р-н, смт Гути, вул.Первухінська, 49
Зворотний зв'язок