Ми в Facebook
Новини
12.03.20

Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні з метою покращення якості правоохоронних послуг та визначення проблем безпеки на території Вашого мешкання.

http://survey.univd.edu.ua/index.php/448549

Осіння посадка лісу

Осіння посадка лісу
Назад
Осіння посадка лісу

Унаслідок сучасної екологічної кризи постала гостра потреба у вихованні у молодого покоління шанобливого ставлення до природи. Однією з найбільш ефективних форм об’єднання дітей для виконання цього завдання є шкільні лісництва, які на території України почали масово організовуватися у 50-60-х роках ХХ століття й продовжили своє існування на початку ХХІ століття. Діяльність цих об’єднань спрямована на виховання в учнів любові до природи рідного краю, набуття трудових умінь і навичок у галузі лісництва, охорони природи й раціонального природокористування.

Однією з умов формування екологічної відповідальності школярів є їх участь в охороні природи. Становлення й розвиток відповідального ставлення учнів до природи, як однієї з рис особистості, можливе тільки в реальній природоохоронній роботі.

Саме практична діяльність школярів, їх реальний внесок у справу збереження природи є найважливішою умовою формування екологічних відносин у системі «людина-природа». Моральною основою формування активної життєвої позиції молодої людини є принцип єдності слова і діла , тобто поєднання словесного розуміння з необхідністю практичних дій і реальне втілення їх на практиці. І саме шкільні лісництва повною мірою виконують це завдання у справі виховання екологічно обізнаної молодої людини.

На території Гутянського лісгоспу діють три шкільні лісництва – Гутянське, Павлівське та Козіївське. Шкільні лісництва – добровільні об’єднання учнівської молоді, які створюються з метою здобуття учнями теоретичних і практичних знань з основ лісництва, дослідницької роботи, екологічного виховання та організації дозвілля на базі лісництв лісогосподарських підприємств. Юні лісівники виконують такі види робіт: посадку і посів лісових культур, догляд за саджанцями, вирощування садивного матеріалу для озеленення, виявлення осередків пошкодження лісу шкідниками і хворобами та повідомлення про це керівництву лісгоспу. Учні здійснюють охорону і приваблювання птахів, підгодівлю диких тварин і птахів, облік і охорону мурашників, виявляють і охороняють рідкісні види рослин, проводять фенологічні спостереження та дослідницьку роботу.

5 листопада 2018 року учні Гутянського шкільного лісництва під керівництвом помічника лісничого Цовми С.М. та майстра лісорозсадника Чижа В.А. брали активну участь у осінній посадці лісу на території Володимирівського лісництва у кварталі 162 виділі 2,1 площею 1 га. У лісгоспі завжди раді подібним візитам, адже саме з такого віку потрібно прививати любов до природи, вчити берегти навколишнє середовище та бачити прекрасне навколо себе. Перед початком посадки, технічний інструктаж з посадки лісу, охорони праці та техніки безпеки провів з учнями майстер розсадника Володимирівського лісництва Чиж Віталій Андрійович. Разом з помічником лісничого і майстром розсадника школярі на ділянці посадили 2800 штук сіянців. Лише декілька годин і буквально на очах, порога дільниця перетворюється в площу яка заліснена лісовими культурами. Побачити, як прижилися сіянці, можно буде вже через рік. Шкільне лісництво проводить велику природоохоронну роботу по збереженню і примноженню лісового господарства.

У Гутянській школі керує шкільним лісництвом учитель біології Шутка Євгенія Вікторівна. Саме вона веде для учнів 8-9 класів факультативний курс, де школярі ознайомлюються з різноманіттям лісових культур, доглядом за ними та їх охороною. Деякі заняття курсу для учнів проводять працівники лісової охорони Гутянського лісгоспу. Досить важливим у справі виховання екологічної свідомості школярів є практичні заняття, під час яких учні допомагають лісництву садити ліс та ведуть облік мурашників.

Поряд із ними працювали і допомагали їх наставники: помічник лісничого Сергій Цовма, майстер лісу обходу № 4 Ярослав Щербань, майстер лісорозсадника Володимирівського лісництва Віталій Чиж та інженер з охорони лісу Гутянського лісгоспу Олег Клочко та мисливствознавець Володимир Лобойко.

Вони показали школярам, як правильно висаджувати молоді деревця, якої відстані слід дотримуватись між рослинами у рядку та як важливо при посадці ущільнити грунт біля саджанця.

Дітки побачили лісовий розсадник, де вирощуються маленькі сіянці основних лісоутворюючих порід, теплицю, в якій закладають живці декоративних рослин та ознайомилися з їх видами, з великим задоволенням поспостерігали за екзотичними птахами, дикими тваринами кабанами, оленями, які є на території лісництва, а ще з більшим задоволенням посмакували гостинцями, якими їх пригостив лісничий підрозділу Олександр Касяненко.

IMG_6350IMG_6352IMG_6356IMG_6357IMG_6362IMG_6365IMG_6370IMG_6374IMG_6375IMG_6380IMG_6382IMG_6385

Контакти
Телефон:
Тел/Факс
Адрес:
62131, Харківська обл., Богодухівський р-н, смт Гути, вул.Первухінська, 49
Зворотний зв'язок