Ми в Facebook
Новини
13.12.19
Пріоритетом для будь-якої держави має бути  дотримання прав і свобод людини. У 1991 році Україна, ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права.

Осіння посадка лісу

Осіння посадка лісу
Назад
Осіння посадка лісу

Унаслідок сучасної екологічної кризи постала гостра потреба у вихованні у молодого покоління шанобливого ставлення до природи. Однією з найбільш ефективних форм об’єднання дітей для виконання цього завдання є шкільні лісництва, які на території України почали масово організовуватися у 50-60-х роках ХХ століття й продовжили своє існування на початку ХХІ століття. Діяльність цих об’єднань спрямована на виховання в учнів любові до природи рідного краю, набуття трудових умінь і навичок у галузі лісництва, охорони природи й раціонального природокористування.

Однією з умов формування екологічної відповідальності школярів є їх участь в охороні природи. Становлення й розвиток відповідального ставлення учнів до природи, як однієї з рис особистості, можливе тільки в реальній природоохоронній роботі.

Саме практична діяльність школярів, їх реальний внесок у справу збереження природи є найважливішою умовою формування екологічних відносин у системі «людина-природа». Моральною основою формування активної життєвої позиції молодої людини є принцип єдності слова і діла , тобто поєднання словесного розуміння з необхідністю практичних дій і реальне втілення їх на практиці. І саме шкільні лісництва повною мірою виконують це завдання у справі виховання екологічно обізнаної молодої людини.

На території Гутянського лісгоспу діють три шкільні лісництва – Гутянське, Павлівське та Козіївське. Шкільні лісництва – добровільні об’єднання учнівської молоді, які створюються з метою здобуття учнями теоретичних і практичних знань з основ лісництва, дослідницької роботи, екологічного виховання та організації дозвілля на базі лісництв лісогосподарських підприємств. Юні лісівники виконують такі види робіт: посадку і посів лісових культур, догляд за саджанцями, вирощування садивного матеріалу для озеленення, виявлення осередків пошкодження лісу шкідниками і хворобами та повідомлення про це керівництву лісгоспу. Учні здійснюють охорону і приваблювання птахів, підгодівлю диких тварин і птахів, облік і охорону мурашників, виявляють і охороняють рідкісні види рослин, проводять фенологічні спостереження та дослідницьку роботу.

5 листопада 2018 року учні Гутянського шкільного лісництва під керівництвом помічника лісничого Цовми С.М. та майстра лісорозсадника Чижа В.А. брали активну участь у осінній посадці лісу на території Володимирівського лісництва у кварталі 162 виділі 2,1 площею 1 га. У лісгоспі завжди раді подібним візитам, адже саме з такого віку потрібно прививати любов до природи, вчити берегти навколишнє середовище та бачити прекрасне навколо себе. Перед початком посадки, технічний інструктаж з посадки лісу, охорони праці та техніки безпеки провів з учнями майстер розсадника Володимирівського лісництва Чиж Віталій Андрійович. Разом з помічником лісничого і майстром розсадника школярі на ділянці посадили 2800 штук сіянців. Лише декілька годин і буквально на очах, порога дільниця перетворюється в площу яка заліснена лісовими культурами. Побачити, як прижилися сіянці, можно буде вже через рік. Шкільне лісництво проводить велику природоохоронну роботу по збереженню і примноженню лісового господарства.

У Гутянській школі керує шкільним лісництвом учитель біології Шутка Євгенія Вікторівна. Саме вона веде для учнів 8-9 класів факультативний курс, де школярі ознайомлюються з різноманіттям лісових культур, доглядом за ними та їх охороною. Деякі заняття курсу для учнів проводять працівники лісової охорони Гутянського лісгоспу. Досить важливим у справі виховання екологічної свідомості школярів є практичні заняття, під час яких учні допомагають лісництву садити ліс та ведуть облік мурашників.

Поряд із ними працювали і допомагали їх наставники: помічник лісничого Сергій Цовма, майстер лісу обходу № 4 Ярослав Щербань, майстер лісорозсадника Володимирівського лісництва Віталій Чиж та інженер з охорони лісу Гутянського лісгоспу Олег Клочко та мисливствознавець Володимир Лобойко.

Вони показали школярам, як правильно висаджувати молоді деревця, якої відстані слід дотримуватись між рослинами у рядку та як важливо при посадці ущільнити грунт біля саджанця.

Дітки побачили лісовий розсадник, де вирощуються маленькі сіянці основних лісоутворюючих порід, теплицю, в якій закладають живці декоративних рослин та ознайомилися з їх видами, з великим задоволенням поспостерігали за екзотичними птахами, дикими тваринами кабанами, оленями, які є на території лісництва, а ще з більшим задоволенням посмакували гостинцями, якими їх пригостив лісничий підрозділу Олександр Касяненко.

IMG_6350IMG_6352IMG_6356IMG_6357IMG_6362IMG_6365IMG_6370IMG_6374IMG_6375IMG_6380IMG_6382IMG_6385

Контакти
Телефон:
Тел/Факс
Адрес:
62131, Харківська обл., Богодухівський р-н, смт Гути, вул.Первухінська, 49
Зворотний зв'язок