Ми в Facebook
Новини
12.03.20

Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні з метою покращення якості правоохоронних послуг та визначення проблем безпеки на території Вашого мешкання.

http://survey.univd.edu.ua/index.php/448549

Інженер лісового господарства сьогодні

Інженер лісового господарства сьогодні
Назад
Інженер лісового господарства сьогодні

Ліс – легені нашої планети та багатство кожного з нас. До багатих на ліс держав можна віднести і Україну. Як відомо, загальна площа лісів у нашій державі – понад 10 млн га, що становить 17,2 % її території.

Ліси захищають місцевість від розмивань та вітрів, нагромаджують сніги, сприяють збереженню вологості і підняттю рівня грунтових вод, охороняють джерела , озера і річки від замулювання, зменшують розміри і продовжують тривалість весняного водопілля, тобто ліс- найважливіший, найбільш надійний регулятор атмосферних вод і життя наших річок, озер і джерел.

Ліс – наш великий зелений друг. Він не лише прикрашає землю і дає сировину. Ліс це найвірніший помічник у боротьбі за врожай, він пом’якшує клімат, зупиняє суховій і піски, розвиток ярів. Нарешті ліс – наша радість, здоров»я і натхненя.

Цей ліс живий. У нього добрі очі.

Шумлять вітри у нього в голові.

Старезні пні, кошлаті поторочі,

Літопис тиші пишуть у траві.

Дубовий Нестор дивиться крізь пальці

На білі вальси радісних беріз.

І сонний гриб в смарагдовій куфайці

Дощу напився і за день підріс.

Багряне сонце сутінню лісною

У просвіт хмар показує кіно,

І десь на пні під сивою сосною

Ведмеді забивають доміно.

Малі озерця блискають не злісно,

колише хмара втомлені громи.

Поідемо поговорити з лісом,

А вже тоді я можу і з людьми.

Ліна Костенко

Розвиток лісової галузі в Україні розпочався на рубежі XVIII – XIX століть. Спонукало до цього те, що наприкінці XV – XVI ст. для лісів України відкрились ринки країн Західної Європи, де на той час площа лісів значно зменшилася, і розпочалася масова лісозаготівля. Внаслідок цього почалось масове знищення лісових насаджень тогочасної України. Згодом ліси набули статусу державної форми власності та були поділені на лісництва.

Нині близько половини лісів України є штучно створеними та потребують посиленого догляду. А займається доглядом лісу саме- інженер лісового господарства.

Інженер лісового господарства – це фахівець, робота якого полягає в закладанні лісу та догляді за ним, а також у заготівлі деревини. Інженер лісового господарства сприяє раціональному використанню лісових багатств. Для виконання зазначених функцій фахівець цього профілю повинен добре знати життя лісу, а відтак – мати спеціальну підготовку.

Ліси України потребують охорони лісу – цим займається професіонал – інженер з охорони лісу.

« Ось раптом над лісом піднявся сизий димок. Здається хтось сховався за деревами і курить величезну люльку. Димок росте, розростається в білу хмару. Це загоряється суха трава, опале листя, кущі чорниці, факелами спалахують молоденькі сосни. Полум»я струмочками розтікається в усі боки. Хижі язики вже лижуть стовбури велетенських сосен, по яких наче гарячі сльози, стікає розплавлена живиця. Ще трохи і спалахне пожежа!» Тривогу піднімають пожежні спостерігачі, сповіщають керівника підприємства, начальників структурних підрозділів, лісопожежні станції, пожежну охорону …- це все організовує і контролює інженер з охорони лісу.

У відповідності до Правил пожежної безпеки в лісах України лісгоспом проводяться заходи щодо попередження виникнення лісових пожеж, проводиться певна профілактична та попереджувальна робота. Щорічно лісогосподарським підприємством складаються типові мобілізаційно – оперативні плани ліквідації можливих лісових пожеж, які погоджуються і затверджуються у встановленому порядку, згідно чинного законодавства. А також щорічно видаються накази про підготовку та готовність до пожежонебезпечного періоду, якими передбачено: проведення рейдових перевірок по виявленню порушників вимог пожежної безпеки, в місцях в’їзду у лісові масиви встановлення (поновлення) шлагбаумів, аншлагів та панно на протипожежну тематику, поновлення та влаштування мінералізованих смуг, створення об’єктових запасів ПММ та інше.

Системно ведеться в лісгоспі робота щодо захисту лісу від шкідників та хвороб . Цим займається професіонал - інженер з захисту лісу – проводить прийоми лісопатологічних обстежень, методи обчислення потенційної загрози та практичної боротьби із шкідниками лісу - сосновим шовкопрядом, сосновою совкою, рудим і звичайним сосновим пильщиком, зеленою дубовою листовійкою, зимовим п’ядуном та інші.

З думкою про завтрашній день , саме такий принцип роботи лісівників, адже щоб зростити ліс, потрібні десятиліття. Інженер з лісових культур — професіонал- організовує роботу з лісорозведення, лісопоновлення, лісонасіннєвої справи і вирощування лісового садивного матеріалу. Здійснює перевірку проектів вирощування лісових культур та захисних насаджень і підготовку їх до затвердження. Контролює строки і якість виконання лісокультурних робіт, робіт у лісових розсадниках, на заготівлі та зберіганні лісового насіння і створення постійної лісонасіннєвої бази. Веде книгу обліку лісових культур , лісових розсадників, лісового насіння. Розробляє заходи щодо підвищення ефективності лісогосподарського виробництва, удосконалення організації праці робітників й вирощуванні лісових культур. Щоб в майбутньому через сотню років і більше , росли високопродуктивні насадження, потрібна міцна насіннєва база. Цим і займається інженер з лісових культур.

Професіонали лісгоспу – інженер з лісового господарства, інженер з охорони лісу, інженер з захисту лісу , інженер з лісових культур працюють над тим щоб проводився догляд за лісом, догляд за лісовими культурами, щоб зберігати ліси від пожеж, шкідників, лісокрадів для майбутніх поколінь.

Контакти
Телефон:
Тел/Факс
Адрес:
62131, Харківська обл., Богодухівський р-н, смт Гути, вул.Первухінська, 49
Зворотний зв'язок